درب اکوستیک

درب آکوستیک - ayeghsoti.com
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب اکوستیک دربی است که از انتقال صدا از یک محیط به محیط دیگر جلوگیری می‌کند. درب چرمی و آکوستیک باید بتواند انرژی صدا را کاهش دهد و همچنین بتواند در سطح مورد نظر، صدا را جذب نماید. درب چرمی و آکوستیک می‌تواند به عنوان درب ضد سرقت نیز مورد استفاده قرار گیرد. جنس عایقی که در درب چرمی و آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار مهم است.

سفارش انواع عایق صوتی و دریافت قیمت بروز خدمات عایق صوتی 

فهرست مطالب
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی و آکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

جنس عایقی که در درب چرمی و آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار مهم است. پس از ساخت درب چرمی و آکوستیک، نکته دیگری که باید به آن توجه شود درزگیری صحیح بین درب و چارچوب آن بر روی دیوار می‌باشد. برای ساخت درب چرمی و آکوستیک باید در دو طرف درب، صفحات فلزی قرار گیرد و بین این صفحات، شبکه‌هایی از فولاد قرار گیرد که باعث شود مقاومت درب افزایش پیدا کند. هوایی که بین شبکه‌های فلزی و ورقه‌های فولادی محصور می‌شود خود یک نوع عایق صوتی است که البته می‌تواند عایق دمای خوبی نیز باشد. درب چرمی و آکوستیک باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. درب‌های چرمی  چینی، کیفیت لازم را ندارند. برای تهیه درب چرمی و آکوستیک با کیفیت می‌توانید به فروشگاه عایق صوتی مراجعه کنید. یکی از نکاتی که به شما می‌تواند نشان دهد یک درب چرمی و آکوستیک دارای کیفیت بالایی است، وزن درب می‌باشد. درب‌هایی که وزن مناسبی ندارند نمی توانند عایق خوبی باشند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا چیست

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا یک درب عایق صوتی است که روکش آن می‌تواند از جنس چرم یا پارچه باشد و همچنین بر روی آن گل میخ قلم کاری شده است. از مرغوب ترین جنس چرم و یا چرم مصنوعی برای ساخت درب چرمی ضد صدا استفاده می‌شود. درب چرمی ضد صدا یک درب آکوستیک است و درب‌های آکوستیک برای کاهش دادن صداهای مزاحم مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب استودیوهای صدابرداری معمولا از درب چرمی ضد صدا است. مواردی که از درب چرمی ضد صدا در آن استفاده می‌شود می‌توان به درب سینماها و آمفی تئاتر‌ها، درب سالن جلسات، درب اداری و درب واحدهای مسکونی اشاره کرد. در هنگام نصب درب چرمی ضد صدا باید درزی که بین درب و چهارچوب وجود دارد به خوبی پوشانده شود تا عایق صوتی بتواند هرچه بهتر عملکرد خود را انجام دهد.

اکوستیک 3 - درب اکوستیک

 البته باید گفت که درب چرمی ضد صدا به تنهایی نمی تواند مانع ورود و خروج صداها شود و عوامل دیگری نیز در انتقال صدا تاثیر دارند. برای مثال منبعی که صدا را تولید می‌کند باید فاصله مناسبی با درب داشته باشد تا صدای آن به بیرون نفوذ نکند. مورد دیگری که در انتقال صدا تاثیر گذار است نحوه دکوراسیون داخلی می‌باشد. همچنین شدت فرکانسی که صدا دارد نیز در نشت صدا تاثیر گذار است. درب چرمی ضد صدا معمولاً به صورت ضمانت شده و با گارانتی به فروش می‌رود. اگر نیاز به خرید درب چرمی ضد صدا دارید تنها کافی است با کارشناسان ما در سایت ayeghsoti.com ارتباط برقرار کنید و از نحوه ثبت سفارش مطلع شوید.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

به چه دربی، درب اکوستیک صنعتی می گویند؟

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب اکوستیک صنعتی نوعی درب اکوستیک و عایق صدا می باشد که در ابعاد بزرگ تر و در صنایع مختلف با توجه به میزان صدا های مزاحم آن محیط طراحی می شوند.

درب آکوستیک صنعتی با توجه به ویژگی های که دارد، طرفداران زیادی را نیز دارد. ایجاد سکوت و آرامش در بعضی از مکان بسیار حائز اهمیت است. در سالن های تئاتر و سینما سکوت بسیار مهم می باشد که بینندگان بتوانند از تماشای فیلم و بازی تئاترخود لذت ببرند. در سالن های کنفراس نیز آرامش و سکوت بسیار مهم می باشد که در این مکان ها می بایستی از درب های آکوستیک استفاده کرد. درب اکوستیک یا درب ضد صدا با الیاف موجود در این درب و جنس محکم و ضخیمش باعث می شاد سروصدا را عبور ندهد. و صدا از ان خارج نشود. درب های اکوستیک با داشتن ویژگی های بسیار زیاد کاربرد های فراوانی در مکان های متفاوت دارد. اگر شما نیز قصد خرید درب های اکوستیک دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

درب اکوستیک صنعتی با درب اکوستیک خانگی متفاوت می باشد زیرا جنس عایق استفاده شده در ان پشم سنگ با دانسیته است چون باید این درب های اکوستیک صنعتی بسیار محکم و قوی باشد تا با مانع عبور صدا علاوه بر ایجاد ارامش و سکوت افراد مستقر در کارخانه ها سلامت این افراد را نیز حفظ کند. به هر نوع اقدامات اکوستیک سازی در صنعت را اکوستیک صنعتی می گویند. این موارد را می توان در دو دسته قرار داد:
اکوستیک سازی کارگاه برای مانع خروج صدا کارگاه به بیرون: اقدام هایی که شامل اکوستیک سازی در سقف و دیواره های کارگاه و کارخانه ها برای عدم خروج صدا های نا هنجار و مزاحم برای همسایه ها است.
اکوستیک سازی دستگاه های صنعتی برای جلوگیری از پخش صدای ان ها در محیط کارخانه ها وکارگاه ها: اقدام هایی که شامل کم شدن صدای دستگاه های صنعتی و ماشین آلات صنعتی برای جلوگیری کردن از پخش صدا های مزاحم برای افراد و کارگران کارخانه ها است.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

در چه صنایعی از درب اکوستیک استفاده می شود؟

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب های اکوستیک صنعتی در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرارمی گیرد در صنایعی که سرو صدای بسیاری دارد مانند انوع کارخانه های تولید که صدای موتور ها و دستگاه های ان گوش خراش است. درب های اکوستیک برای در های ورودی سالن های کنفرانس و سخرانی مدیران کارخانه ها و اتاق های جلسه به کار می رود. علاوه بر درب های اکوستیک صنعتی در ورودی اتاق ها و سالن ها بعضی از موتور ها را نیز اکوستیک سازی می کنند تا صدای کم تری را در محیط انتشار دهد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

طرز ساخت درب اکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

زمانی که صدا از یک منبع منعکس می‌شود، برای کاهش دادن آن باید از موادی که می‌تواند صدا را جذب کند استفاده کرد. این مواد، انرژی که در صدا وجود دارد را کاهش می‌دهند و در نتیجه باعث می‌شوند که صدا در محیط پخش نشود. ضریب جذب، معیاری است که برای نشان دادن میزان جذب صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر یک عایق بتواند به صورت صد در صدی صدا را جذب کند ضریب جذب صدای آن عدد یک خواهد شد. این اصل برای ساخت درب اکوستیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. طرز ساخت درب اکوستیک به این صورت است که باید از یک عایق صدا مانند پشم سنگ و یا سرب برای جذب کردن صدا استفاده شود. این مواد عایق می‌توانند انرژی صوتی که از آنها عبور می‌کند را کاهش دهند. هرچه ضخامت این مواد بیشتر باشد توانایی و قدرت بیشتری برای کاهش دادن انرژی صوتی عبوری از خود خواهند داشت. همچنین وجود یک فاصله هوایی و یا یک خلا در ساخت درب آکوستیک می‌تواند تاثیر گذاری زیادی داشته باشد و می‌تواند ضریب تضعیف انرژی صوتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

عایق پشم سنگ یکی از قابل اعتماد ترین عایق‌ها برای ساخت درب آکوستیک است. عایق پشم سنگ برای انسان هیچ حساسیتی به وجود نمی آورد، گاز سمی آزاد نمی کند و همچنین یک عایق حرارتی نیز می‌باشد. در ساخت درب آکوستیک معمولاً از چرم استفاده می‌شود و روکش درب‌ها به صورت چرمی قرار داده می‌شود. روکش چرمی، خود نیز باعث باعث کاهش انرژی صوتی می‌شود و از طرفی می‌تواند درب آکوستیک یا درب ضد صدا را به یک درب ضد صدای ضد آب تبدیل کند.

در ساخت درب اکوستیک چینی معمولا از مقوا به عنوان لایه بین صفحات استفاده می‌شود. این نوع درب‌ها بسیار سبک هستند و مقاومت خوبی ندارند. مواد دیگری که در درب آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، پشم شیشه یا پشم سنگ است. همچنین در پوششی که در داخل درب ضد سرقت و ضد صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان از موادی مثل مینرال وول و یا فوم پلی یورتان استفاده کرد.

اکوستیک 2 - درب اکوستیک
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

انواع مختلف درب‌ آکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

این درب ضد صدا یا درب اکوستیک جلوه‌ای روستایی به خانه شما می ‌بخشد و قابلیت‌ های عایق صوتی بهتری نسبت به درب انبار هسته توخالی دارد. برخی از مردم این در ها را دوست ندارند چون کشویی صدایی ایجاد می‌کنند که باعث می شود مزاحمت برای دیگران ایجاد کند.

درب شش‌صفحه‌ ای با هسته جامد

این درب های اکوستیک در عایق صدا بهتر از نمونه های تو خالی می باشند، این نوع از درب های اکوستیک بعضی اوقات درب داخلی ضد صدا آکاردئون نیز نامیده می شود. این درب های در یک مسیر نصب شده در بالای قاب های درب قرار می گیرد بسیار ضخم تر می باشند و مانع صدای بهتر می باشند نسبت به درب هایی که درون قاب های ان ها محکم شده است، راهم می کند.

درب ضد صدا استیل

این درب اکوستیک برای یک اتاق موسقی داخلی طراحی و ساخته شده است، این درب اکوستیک ضبط بیشترین کاهش صدا را دارا می باشد و نصب این در نیز بسیار آسان است. یک در فلزی مانند با چندین لولا متفاوت است بنابراین مطمئن باشید که تنظیمات مناسب برای استودیوی ضبط منزل خود انتخاب می کنید. درب پیوت نیز می تواند برای همچین کاربردی مناسب باشد. درب های لولا پیوت از لحاظ نوع بازشو نسبت به دیگر درب ها بسیار متفاوت تر می باشد و به جای اتصال ان با چارچوب از کنار به زمین و سقف وصل می شود.

درب ضد صدا شیشه ای

درب ضد صدای شیشه ای یا همتن درب اکوستیک شیشه ای درب های هستند که برای فضای داخلی خانه ها طراحی شده است که علاوه برای مانع عبور صدا این درب های اکوستیک شیشه ای بسیار خوب مهر و موم شده اند. این درب ها در تابستان هوای خنک را حفظ می کنند تا خانه راحت تر و کم مصرف تر شود و در فصل زمستان نیز از نشت هوای سرد واب و باران به خانه جلوگیری می کند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک آپارتمان

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک آپارتمان دارای کارایی های متفاوتی در بخش های مختلف آپارتمان می باشد. درب اکوستیک مورد استفاده در درب ورودی و اصلی آپارتمان، درب اتاق ها، درب سرویس بهداشتی و حمام و غیره از جمله کاربردهای مختلف درب چرمی ضد صدا در بخش های یک آپارتمان می باشد. در یک آپارتمان می توان از انواع درب آکوستیک بر اساس نیاز بخش مورد نظر، استفاده کرد. انواع درب اکوستیک مورد استفاده در آپارتمان عبارتند از:

  • درب آکوستیک لولایی یک یا دوطرفه؛
  • درب آکوستیک کشویی؛
  • درب های مقاوم در برابر آتش سوزی؛
  • درب آکوستیک سنگین یا سبک؛
  • درب های آکوستیک الکتریکی، مغناطیسی و اتوماتیک؛


برای اطلاعات بیشتر درباره اکوستیک دیوار کلیک کنید

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب اکوستیک چرم

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک چرم یک درب ضد صدا است که امروزه با توجه به آلودگی‌ روبه‌رو شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های درب آکوستیک چرم، ظاهر زیبای آن است که شما می‌توانید در کنار استفاده از آن به عنوان یک عایق صوتی به مکانی که از آن استفاده می‌کنید یک جلوه بی نظیر و زیبا بدهید. در ساخت درب آکوستیک چرم، معمولاً رنگ چرم به سلیقه مشتری بستگی دارد و تنوع بسیار زیادی در رنگ و طرح‌های چرم‌های مورد استفاده در درب اکوستیک چرم به چشم می‌خورد. همچنین لمسه دوزی ویژگی است که برای ساخت درب آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. لمسه دوزی باعث می‌شود که درب‌ها بسیار شیک و زیبا شوند. لمسه دوزی می‌تواند به صورت مربع یا لوزی بر روی درب دوخته شود. برای لمسه دوزی بر روی درب باید از چرخ خیاطی صنعتی استفاده شود. لمسه دوزی در کنار شیک کردن درب، خود یک عایق صوتی به شمار می‌رود.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

تبدیل درب معمولی به درب چرمی ضد صدا

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

تبدیل یک درب معمولی به درب چرمی ضد صدا یکی از بهترین راهکارها برای افزایش عایق صوتی یک اتاق یا فضایی بزرگتر نظیر آپارتمان می باشد. گاهی افراد به دلایل مختلفی تمایل به تهیه درب اکوستیک نو ندارند با این حال از ورود صداهای مزاحم و یا عدم جذب نویزهای مزاحم موجود در هوا توسط درب فضای خود خسته شده اند. در چنین شرایطی تبدیل درب معمولی به درب چرمی ضد صدا یک راهکار کم هزینه تر می باشد. برای تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک روش های مختلفی را می توان امتحان کرد. تعدادی از این روش ها عبارتند از:

  • استفاده از فوم ضد صدا و چسباندن آن به درب معمولی، آن را به درب آکوستیک تبدیل می کند. مشکلی که این کار دارد ظاهر نه چندان زیبایی است که به درب می بخشد.
اکوستیک 1 - درب اکوستیک
  • استفاده از درزبندهایی که در برابر عبور صدا مقاومت دارند. این درزگیرها تنها بخشی از درب را که فضای خالی داشته و یا دارای شکستگی و سوراخ می باشد، آکوستیک می کند.

لمسه کوبی کردن درب های معمولی بهترین و موثرترین روش برای تبدیل یک درب معمولی به درب چرمی ضد صدا می باشد. برای این کار لازم است که سطح درب با عایق صدای مورد نظر که می تواند از متریال های مختلف باشد، پوشانده شود. پس از آن روکش کردن درب با چرم مصنوعی در رنگ دلخواه و لمسه کوبی آن در نهایت یک درب اکوستیک با ظاهری بسیار زیبا و کارایی بالا تولید می گردد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب اکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک نوعی درب است که خاصیت ضد صدا دارد. یعنی باعث می‌شود که صداهای مزاحم از بیرون درب به داخل نفوذ نکنند و همچنین از داخل نیز صدای به بیرون نرود. درب آکوستیک معمولاً در زندگی شهرنشینی، طرفداران زیادی دارد، زیرا به دلیل وجود ماشین‌ها و سر و صداهای زیاد دیگر در اطراف محیط زندگی، افراد دوست دارند که در محیطی آرام زندگی کنند. قیمت درب آکوستیک، مطمئنا نسبت به قیمت درب‌های معمولی عدد بالاتری است. البته نمی توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت درب آکوستیک در این بخش درج کرد، زیرا با توجه به نوسانات بازار ارز و ثابت نبودن قیمت‌ها، ارائه‌ی قیمت دقیق، کار دشواری است. فروشگاه اینترنتی عایق صوتی در زمینه فروش درب اکوستیک فعالیت می‌کند. برای اطلاع از قیمت درب آکوستیک می‌توانید به سایت https://ayeghsoti.com/  مراجعه کنید و یا می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید و از قیمت‌های منصفانه درب‌های آکوستیک که در فروشگاه عایق صوتی به فروش می‌رسند، آگاه شوید.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب اکوستیک صنعتی

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

یکی از انواع درب ساختمانی که امروزه بسیار مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته شده است درب اکوستیک صنعتی و درب اکوستیک خانگی می باشد این درب ها تا حدودی جلوی ورود و خروج صدا را می گیرد که البته بستگی به مدل و جنس به کار رفته در ان نیز می باشد. استفاده از درب اکوستیک صنعتی در جاهای بسیاری مانند درب ورود و خروج سالن های کنفرانس شرکت ها، اتاق های مدیریتی و… مورد استفاده قرار نی گیرد.
همان طور که متوجه شدید این درب های اکوستیک صنعتی و درب های اکوستیک خانگی تنوع بسیار فراوانی دارند که باعث می شود قیمت متفاوتی را نیز داشته باشد. قیمت در اکوستیک صنعتی و درب اکوستیک بسته به طراحی و ابعاد ان متفاوت می باشد جنس به کار رفته در درب های اکوستیک صنعتی نیز متفاوت است که باعث می شود قیمت درب های اکوستیک صنعتی متفاوت شود.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

خرید درب اکوستیک صنعتی

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

نکته بسیار مهم در خرید درب آکوستیک صنعتی را می توان به موضوعات فنی ان نسبت داد. به طور کلی درب های اکوستیک صنعتی لمسه کوبی شده در شکل و شمایل ظاهری آن ها، از چرمی ها و پارچه های متفاوتی استفاده می شود.
اما اصل و اساس عایق شدن و مقاوم شدن این درب های اکوستیک صنعتی در متریالی است که در ساختار داخلی آن ها وجود دارد. معمولا درب های عایق صدا با استفاده از ۲ روش آکوستیک می شوند؛ روش اول استفاده از عایق های اسفنجی می باشد که چگالی حدودی آن ها بین ۲۸ تا ۳۸ کیلوگرم بر متر مربع می باشد و ضخامت درب کوستیک صنعتی در بازه ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلی‌متر می باشد. این روش از آکوستیک کردن، ابتدایی‌ترین و ارزان قیمت ترین درب اکوستیک صنعتی می باشد و به نسبت مبلغ پرداخت شده، مقاومت لازم را دارند.
دومین روش مقاوم‌سازی و عایق سازی درب های اکوستیک صنعتی، استفاده از پشم سنگ است. پشم سنگ که چگالی بالاتری را نسبت به اسفنج های دارد، عایق بسیار قوی تر و بهتری را در اختیار شما خریداران محترم درب اکوستیک صنعتی قرار می دهد. به همین دلیل قیمت درب لمسه کوبی شده با این دو ساختار مختلف و قابل توجه است. برای خرید درب اکوستیک صنعتی برای ورود و خروج اتاق های کنفرانس و جلسه می تواند از مدل های چرم کوبی استفاده کنید که زیبایی خاصی را دارند. که البته کیفیت چرم یا پارچه به کار رفته در این درب های اکوستیک صنعتی نیز متفاوت است که این تفاوت باعث تفاوت قیمت درب اکوستیک صنعتی می شود. حتی قفل های درب اکوستیک صنعتی اعم از قفل معمولی و یا ضد سرقت متفاوت است که قیمت درب اکوستیک صنعتی با قفل های ضد سرقت بیشتر می شود اما علاوه بر ایجاد آرامش و سکوت امنیت را برای شما به ارمغان می اورد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

تبدیل درب معمولی به درب اکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

به منظور کم شدن خرج شما در خرید درب آکوستیک می‌توانید درب معمولی خود را به درب‌های ضد صدا تبدیل کنید. البته باید به این موضوع توجه کنید که درب اکوستیک فابریک، دارای خصوصیت عایق صدای بیشتری نسبت به درب معمولی است که به درب آکوستیک تبدیل شده است. مکان‌های بسیاری در اطراف ما وجود دارند که نیاز است از ورود سر و صدا به آنها جلوگیری شود و همچنین نیاز است تا صدایی از درون آن‌ها نیز به بیرون نفوذ نکند. درب‌هایی که در گذشته در اتاق‌ها و سالن‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ درب‌های معمولی بودند. برای جلوگیری از ورود و خروج صدا و عایق شدن صدا نیاز است تا درب آکوستیک تهیه نمایید. درب آکوستیک یا درب ضد صدا، باعث می‌شود که شما بتوانید با خیال راحت و با آرامش و تمرکز زیاد در محلی که دوست دارید، به فعالیت خود بپردازید. مطمئنا قیمت درب آکوستیک بسیار بالا است و اگر بیشتر از یک درب نیاز داشته باشید، پول زیادی باید کنار بگذارید. به همین منظور، شما می‌توانید از فرایند تبدیل درب معمولی به درب اکوستیک استفاده کنید. یکی از روش‌های تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک، چرم کوبی بر روی آن‌ها می‌باشد. چرم کوبی باعث می‌شود که درب به عایق صوتی تبدیل شود. البته باید گفت که درب‌هایی که به صورت فابریک آکوستیک طراحی می‌شوند، دارای کیفیت بالاتری هستند و عایق صدای با کیفیت تری نسبت به درب‌های معمولی هستند. برای تبدیل درب معمولی به درب عایق صدای آکوستیک می‌توانید برای مثال فقط از یک ورقه فوم استفاده کنید. ورقه ای که در این سناریو مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دارای ضخامت بین ۳ تا ۴ اینچ باشد. این ورقه فوم می‌تواند دارای جنس تخته فیبر عایق باشد که می‌توانید آن را به درب معمولی مورد نظر خود وصل کنید. برای وصل کردن تخته فیبر به پیچ و واشر نیاز دارید. همچنین باید از درز بند‌هایی برای درز گیری درب استفاده کنید و هر قسمتی از درب را که می‌توانید با آنها بپوشانید. البته باید گفت که درز بندها قابلیت جابجایی دارند و زمانی که به آنها نیاز نداشته باشید می‌توانید آنها را از روی درب جدا کنید. برای تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک می‌توانید از پرده آکوستیک نیز استفاده کنید. وجود پرده آکوستیک یا ضد صدا برای درب نیز تاثیر گذار است و می‌تواند صداها را تا حد قابل قبولی کاهش دهد.

noise insulation soundproof interior door 2 - درب اکوستیک
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا اتاق

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا اتاق دربی است که باعث می‌شود از ورود صدا به اتاق و از خروج صدا از اتاق جلوگیری شود. برای ساخت درب چرمی ضد صدا اتاق باید از عایق‌های مناسبی استفاده شود. یکی از انواع عایق‌هایی که در درب آکوستیک یا درب چرم ضد صدا اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد عایق پشم سنگ است. پشم سنگ عایق صوتی و عایق حرارتی می‌باشد که قابلیت ضد اشتعال نیز دارد. یعنی در صورت آتش‌ سوزی مانع از ورود و خروج آتش از یک محیط به محیط دیگر می‌شود. یکی دیگر از عایق‌های صوتی که برای تولید درب آکوستیک یا درب چرمی ضد صدا اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد، عایق صوتی  سرب است. سرب یک فلز سنگین است و در نتیجه باعث می‌شود که ارتعاشات صدا را جذب کند و این کاهش ارتعاشات عملکردی است که یک عایق صوتی انجام می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مثبت سرب این است که می‌توان از این تیغه بسیار نازک آن در تولید درب چرمی ضد صدا اتاق استفاده کرد. یک تیغه بسیار نازک سرب باعث می‌شود که درب افزایش حجم نداشته باشد. همچنین فرکانس‌های ورودی و خروجی به اتاق را نیز کاهش می‌دهد. از درب چرمی ضد صدای اتاق در محیط‌هایی مانند سالن‌های سینما، استودیوی ضبط صدا، هتل‌ها، سالن‌های کنسرت و آموزشگاه‌های موسیقی و غیره استفاده کرد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا برای صدا و سیما

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

اتاق‌های گویندگی و اتاق‌های استودیو ضبط صدا، مکان‌هایی هستند که باید از ورود صداهای مزاحم به آنها جلوگیری شود. همچنین بهتر است صداهایی که در این اتاق‌ها تولید می‌شود نیز به خارج نفوذ پیدا نکنند. افرادی که در اتاق ضبط صدای صدا و سیما به فعالیت مشغول هستند باید بتوانند با تمرکز کامل و بدون صدا‌های نویز و مزاحم فعالیت‌های خود مانند گویندگی و یا آواز را انجام دهند و به ضبط صدا بپردازند. در نتیجه نیاز است که از درب چرمی ضد صدا برای صدا و سیما نیز استفاده شود. درب چرمی ضد صدا برای صدا و سیما باعث میشود کیفیت کارهای خروجی ضبط شده در این اتاق‌ها افزایش پیدا کند. همچنین درب‌هایی که در این مکان مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای دوام و کیفیت بسیار بالایی باشند و حداکثر صداهایی را که از بیرون تولید می‌شوند را جذب کنند و مانع از ورود آنها به اتاق‌های مورد نظر شوند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک استودیو

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

استودیوهای ضبط صدا و تصویر، استاندارهای خاصی برای ساخت و تولید دارند. از آنجایی که در یک استودیوی ضبط صدا و تصویر هدف ضبط صدا و تصاویر در بالاترین کیفیت ممکن می باشد، آکوستیک کردن استودیو قدم اول در دستیابی به این هدف است. بسیاری از افراد منظور از آکوستیک کردن استودیو را تنها عایق کردن دیوارها تلقی می کنند. این در حالی است که درب آکوستیک استودیو تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت صداهای ضبط شده در استودیو دارد. یک درب چرمی ضد صدا مورد استفاده در استودیو باید بالاترین قابلیت را هم در عایق کردن صداهای خارج از استودیو دارا بوده و هم توانایی بالایی در جذب و خنثی سازی نویزهای مزاحم در داخل استودیو ایفا کند. علاوه بر این در بسیاری از مواقع تهیه و تدوین ویدیوهای تبلیغاتی در استودیوها صورت می گیرد. آکوستیک بودن این فضا به داشتن آرامش و تمرکز حواس در چنین شرایطی بسیار کمک می کند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب چرمی ضد صدا

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب چرمی ضد صدا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. در وهله اول هدف استفاده از درب آکوستیک، عایق صدا نمودن محیط درون آن می باشد. بنابراین بالاترین نرخ تاثیرگذاری بر قیمت درب چرمی ضد صدا را ماده اولیه عایق کاری به خود اختصاص می دهد. در تولید درب چرمی ضد صدا از متریال های ضد صدا مختلفی استفاده می گردد. نوع این متریال در کنار ضخامت و چگالی آن می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت درب چرمی ضد صدا داشته باشد. علاوه بر این در تولید درب چرمی ضد صدا از مواد دیگری نظیر چارچوب های چوبی، چرم روکش درب و غیره استفاده می گردد. هر یک از این موارد در کیفیت های مختلفی موجود بوده که می توانند قیمت نهایی درب چرمی ضد صدا را تغییر دهند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

خرید درب چرمی ضد صدا

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا یک انتخاب عالی برای عایق کردن محیط در برابر صدا و حرارت بوده و از نظر زیبایی شناسی تاثیر بسزایی بر ظاهر اتاق و فضای مورد نظر دارد. گاهی یک جلسه بسیار مهم در اتاقی برگزار می شود که درب اکوستیک نداشته و در نتیجه هر سروصدای کوچکی می تواند در روند جلسه اختلال ایجاد کند. زندگی در یک آپارتمان با سروصدای رفت و آمد و زندگی همسایه های شلوغ یک کابوس تمام نشدنی می باشد. راهکار تمامی این مشکلات در کنار ده ها مشکل دیگر که به دلیل عایق نبودن فضا ایجاد می شود، خرید درب چرمی ضد صدا می باشد. در زمان خرید درب چرمی ضد صدا توجه به کیفیت محصول خریداری شده در کنار قیمت مناسب آن، می تواند یک خرید لذتبخش را به دنبال داشته باشد. ما در گروه عایق صوتی با داشتن متخصصین مجرب در حوزه آکوستیک و عایق بندی سطوح مختلف، می توانیم موثرترین مشاوره را برای انتخاب بهترین درب چرمی ضد صدا به شما ارائه دهیم.

noise insulation soundproof interior door 1 - درب اکوستیک

دریافت مشاوره مناسب در کنار قیمت منصفانه محصولات قابل ارائه در گروه عایق صوتی، حاصل نیم قرن تجربه ما در حوزه عایق بندی و ارائه خدمات مرتبط با آکوستیک کردن محل ها و نواحی مختلف می باشد. خرید درب چرمی ضد صدا زمانی می تواند نتیجه بهینه ای داشته باشد که بهترین انتخاب درب آکوستیک بر اساس محیط مد نظر صورت گیرد.

سوالات متداول درب اکوستیک

برای ساخت درب چرمی و آکوستیک باید در دو طرف درب، صفحات فلزی قرار گیرد و بین این صفحات، شبکه‌هایی از فولاد قرار گیرد که باعث شود مقاومت درب افزایش پیدا کند. هوایی که بین شبکه‌های فلزی و ورقه‌های فولادی محصور می‌شود خود یک نوع عایق صوتی است که البته می‌تواند عایق دمای خوبی نیز باشد.

عایق پشم سنگ یکی از قابل اعتماد ترین عایق‌ها برای ساخت درب آکوستیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *