درب اکوستیک

درب آکوستیک - ayeghsoti.com
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک دربی است که از انتقال صدا از یک محیط به محیط دیگر جلوگیری می‌کند. درب چرمی و آکوستیک باید بتواند انرژی صدا را کاهش دهد و همچنین بتواند در سطح مورد نظر، صدا را جذب نماید. درب چرمی و آکوستیک می‌تواند به عنوان درب ضد سرقت نیز مورد استفاده قرار گیرد. جنس عایقی که در درب چرمی و آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار مهم است.

فهرست مطالب
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی و آکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

جنس عایقی که در درب چرمی و آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار مهم است. پس از ساخت درب چرمی و آکوستیک، نکته دیگری که باید به آن توجه شود درزگیری صحیح بین درب و چارچوب آن بر روی دیوار می‌باشد. برای ساخت درب چرمی و آکوستیک باید در دو طرف درب، صفحات فلزی قرار گیرد و بین این صفحات، شبکه‌هایی از فولاد قرار گیرد که باعث شود مقاومت درب افزایش پیدا کند. هوایی که بین شبکه‌های فلزی و ورقه‌های فولادی محصور می‌شود خود یک نوع عایق صوتی است که البته می‌تواند عایق دمای خوبی نیز باشد. درب چرمی و آکوستیک باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. درب‌های چرمی  چینی، کیفیت لازم را ندارند. برای تهیه درب چرمی و آکوستیک با کیفیت می‌توانید به فروشگاه عایق صوتی مراجعه کنید. یکی از نکاتی که به شما می‌تواند نشان دهد یک درب چرمی و آکوستیک دارای کیفیت بالایی است، وزن درب می‌باشد. درب‌هایی که وزن مناسبی ندارند نمی توانند عایق خوبی باشند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا چیست

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا یک درب عایق صوتی است که روکش آن می‌تواند از جنس چرم یا پارچه باشد و همچنین بر روی آن گل میخ قلم کاری شده است. از مرغوب ترین جنس چرم و یا چرم مصنوعی برای ساخت درب چرمی ضد صدا استفاده می‌شود. درب چرمی ضد صدا یک درب آکوستیک است و درب‌های آکوستیک برای کاهش دادن صداهای مزاحم مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب استودیوهای صدابرداری معمولا از درب چرمی ضد صدا است. مواردی که از درب چرمی ضد صدا در آن استفاده می‌شود می‌توان به درب سینماها و آمفی تئاتر‌ها، درب سالن جلسات، درب اداری و درب واحدهای مسکونی اشاره کرد. در هنگام نصب درب چرمی ضد صدا باید درزی که بین درب و چهارچوب وجود دارد به خوبی پوشانده شود تا عایق صوتی بتواند هرچه بهتر عملکرد خود را انجام دهد.

اکوستیک 3 - درب اکوستیک

 البته باید گفت که درب چرمی ضد صدا به تنهایی نمی تواند مانع ورود و خروج صداها شود و عوامل دیگری نیز در انتقال صدا تاثیر دارند. برای مثال منبعی که صدا را تولید می‌کند باید فاصله مناسبی با درب داشته باشد تا صدای آن به بیرون نفوذ نکند. مورد دیگری که در انتقال صدا تاثیر گذار است نحوه دکوراسیون داخلی می‌باشد. همچنین شدت فرکانسی که صدا دارد نیز در نشت صدا تاثیر گذار است. درب چرمی ضد صدا معمولاً به صورت ضمانت شده و با گارانتی به فروش می‌رود. اگر نیاز به خرید درب چرمی ضد صدا دارید تنها کافی است با کارشناسان ما در سایت ayeghsoti.com ارتباط برقرار کنید و از نحوه ثبت سفارش مطلع شوید.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

طرز ساخت درب اکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

زمانی که صدا از یک منبع منعکس می‌شود، برای کاهش دادن آن باید از موادی که می‌تواند صدا را جذب کند استفاده کرد. این مواد، انرژی که در صدا وجود دارد را کاهش می‌دهند و در نتیجه باعث می‌شوند که صدا در محیط پخش نشود. ضریب جذب، معیاری است که برای نشان دادن میزان جذب صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر یک عایق بتواند به صورت صد در صدی صدا را جذب کند ضریب جذب صدای آن عدد یک خواهد شد. این اصل برای ساخت درب آکوستیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. طرز ساخت درب آکوستیک به این صورت است که باید از یک عایق صدا مانند پشم سنگ و یا سرب برای جذب کردن صدا استفاده شود. این مواد عایق می‌توانند انرژی صوتی که از آنها عبور می‌کند را کاهش دهند. هرچه ضخامت این مواد بیشتر باشد توانایی و قدرت بیشتری برای کاهش دادن انرژی صوتی عبوری از خود خواهند داشت. همچنین وجود یک فاصله هوایی و یا یک خلا در ساخت درب آکوستیک می‌تواند تاثیر گذاری زیادی داشته باشد و می‌تواند ضریب تضعیف انرژی صوتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

عایق پشم سنگ یکی از قابل اعتماد ترین عایق‌ها برای ساخت درب آکوستیک است. عایق پشم سنگ برای انسان هیچ حساسیتی به وجود نمی آورد، گاز سمی آزاد نمی کند و همچنین یک عایق حرارتی نیز می‌باشد. در ساخت درب آکوستیک معمولاً از چرم استفاده می‌شود و روکش درب‌ها به صورت چرمی قرار داده می‌شود. روکش چرمی، خود نیز باعث باعث کاهش انرژی صوتی می‌شود و از طرفی می‌تواند درب آکوستیک یا درب ضد صدا را به یک درب ضد صدای ضد آب تبدیل کند.

در ساخت درب آکوستیک چینی معمولا از مقوا به عنوان لایه بین صفحات استفاده می‌شود. این نوع درب‌ها بسیار سبک هستند و مقاومت خوبی ندارند. مواد دیگری که در درب آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، پشم شیشه یا پشم سنگ است. همچنین در پوششی که در داخل درب ضد سرقت و ضد صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان از موادی مثل مینرال وول و یا فوم پلی یورتان استفاده کرد.

اکوستیک 2 - درب اکوستیک
آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک آپارتمان

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک آپارتمان دارای کارایی های متفاوتی در بخش های مختلف آپارتمان می باشد. درب آکوستیک مورد استفاده در درب ورودی و اصلی آپارتمان، درب اتاق ها، درب سرویس بهداشتی و حمام و غیره از جمله کاربردهای مختلف درب چرمی ضد صدا در بخش های یک آپارتمان می باشد. در یک آپارتمان می توان از انواع درب آکوستیک بر اساس نیاز بخش مورد نظر، استفاده کرد. انواع درب آکوستیک مورد استفاده در آپارتمان عبارتند از:

  • درب آکوستیک لولایی یک یا دوطرفه؛
  • درب آکوستیک کشویی؛
  • درب های مقاوم در برابر آتش سوزی؛
  • درب آکوستیک سنگین یا سبک؛
  • درب های آکوستیک الکتریکی، مغناطیسی و اتوماتیک؛


برای اطلاعات بیشتر درباره عایق صوتی پنجره کلیک کنید

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب اکوستیک چرم

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک چرم یک درب ضد صدا است که امروزه با توجه به آلودگی‌ روبه‌رو شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های درب آکوستیک چرم، ظاهر زیبای آن است که شما می‌توانید در کنار استفاده از آن به عنوان یک عایق صوتی به مکانی که از آن استفاده می‌کنید یک جلوه بی نظیر و زیبا بدهید. در ساخت درب آکوستیک چرم، معمولاً رنگ چرم به سلیقه مشتری بستگی دارد و تنوع بسیار زیادی در رنگ و طرح‌های چرم‌های مورد استفاده در درب آکوستیک چرم به چشم می‌خورد. همچنین لمسه دوزی ویژگی است که برای ساخت درب آکوستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. لمسه دوزی باعث می‌شود که درب‌ها بسیار شیک و زیبا شوند. لمسه دوزی می‌تواند به صورت مربع یا لوزی بر روی درب دوخته شود. برای لمسه دوزی بر روی درب باید از چرخ خیاطی صنعتی استفاده شود. لمسه دوزی در کنار شیک کردن درب، خود یک عایق صوتی به شمار می‌رود.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

تبدیل درب معمولی به درب چرمی ضد صدا

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

تبدیل یک درب معمولی به درب چرمی ضد صدا یکی از بهترین راهکارها برای افزایش عایق صوتی یک اتاق یا فضایی بزرگتر نظیر آپارتمان می باشد. گاهی افراد به دلایل مختلفی تمایل به تهیه درب آکوستیک نو ندارند با این حال از ورود صداهای مزاحم و یا عدم جذب نویزهای مزاحم موجود در هوا توسط درب فضای خود خسته شده اند. در چنین شرایطی تبدیل درب معمولی به درب چرمی ضد صدا یک راهکار کم هزینه تر می باشد. برای تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک روش های مختلفی را می توان امتحان کرد. تعدادی از این روش ها عبارتند از:

  • استفاده از فوم ضد صدا و چسباندن آن به درب معمولی، آن را به درب آکوستیک تبدیل می کند. مشکلی که این کار دارد ظاهر نه چندان زیبایی است که به درب می بخشد.
اکوستیک 1 - درب اکوستیک
  • استفاده از درزبندهایی که در برابر عبور صدا مقاومت دارند. این درزگیرها تنها بخشی از درب را که فضای خالی داشته و یا دارای شکستگی و سوراخ می باشد، آکوستیک می کند.

لمسه کوبی کردن درب های معمولی بهترین و موثرترین روش برای تبدیل یک درب معمولی به درب چرمی ضد صدا می باشد. برای این کار لازم است که سطح درب با عایق صدای مورد نظر که می تواند از متریال های مختلف باشد، پوشانده شود. پس از آن روکش کردن درب با چرم مصنوعی در رنگ دلخواه و لمسه کوبی آن در نهایت یک درب آکوستیک با ظاهری بسیار زیبا و کارایی بالا تولید می گردد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب اکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک نوعی درب است که خاصیت ضد صدا دارد. یعنی باعث می‌شود که صداهای مزاحم از بیرون درب به داخل نفوذ نکنند و همچنین از داخل نیز صدای به بیرون نرود. درب آکوستیک معمولاً در زندگی شهرنشینی، طرفداران زیادی دارد، زیرا به دلیل وجود ماشین‌ها و سر و صداهای زیاد دیگر در اطراف محیط زندگی، افراد دوست دارند که در محیطی آرام زندگی کنند. قیمت درب آکوستیک، مطمئنا نسبت به قیمت درب‌های معمولی عدد بالاتری است. البته نمی توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت درب آکوستیک در این بخش درج کرد، زیرا با توجه به نوسانات بازار ارز و ثابت نبودن قیمت‌ها، ارائه‌ی قیمت دقیق، کار دشواری است. فروشگاه اینترنتی عایق صوتی در زمینه فروش درب آکوستیک فعالیت می‌کند. برای اطلاع از قیمت درب آکوستیک می‌توانید به سایت https://ayeghsoti.com/  مراجعه کنید و یا می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید و از قیمت‌های منصفانه درب‌های آکوستیک که در فروشگاه عایق صوتی به فروش می‌رسند، آگاه شوید.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

تبدیل درب معمولی به درب اکوستیک

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

به منظور کم شدن خرج شما در خرید درب آکوستیک می‌توانید درب معمولی خود را به درب‌های ضد صدا تبدیل کنید. البته باید به این موضوع توجه کنید که درب آکوستیک فابریک، دارای خصوصیت عایق صدای بیشتری نسبت به درب معمولی است که به درب آکوستیک تبدیل شده است. مکان‌های بسیاری در اطراف ما وجود دارند که نیاز است از ورود سر و صدا به آنها جلوگیری شود و همچنین نیاز است تا صدایی از درون آن‌ها نیز به بیرون نفوذ نکند. درب‌هایی که در گذشته در اتاق‌ها و سالن‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ درب‌های معمولی بودند. برای جلوگیری از ورود و خروج صدا و عایق شدن صدا نیاز است تا درب آکوستیک تهیه نمایید. درب آکوستیک یا درب ضد صدا، باعث می‌شود که شما بتوانید با خیال راحت و با آرامش و تمرکز زیاد در محلی که دوست دارید، به فعالیت خود بپردازید. مطمئنا قیمت درب آکوستیک بسیار بالا است و اگر بیشتر از یک درب نیاز داشته باشید، پول زیادی باید کنار بگذارید. به همین منظور، شما می‌توانید از فرایند تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک استفاده کنید. یکی از روش‌های تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک، چرم کوبی بر روی آن‌ها می‌باشد. چرم کوبی باعث می‌شود که درب به عایق صوتی تبدیل شود. البته باید گفت که درب‌هایی که به صورت فابریک آکوستیک طراحی می‌شوند، دارای کیفیت بالاتری هستند و عایق صدای با کیفیت تری نسبت به درب‌های معمولی هستند. برای تبدیل درب معمولی به درب عایق صدای آکوستیک می‌توانید برای مثال فقط از یک ورقه فوم استفاده کنید. ورقه ای که در این سناریو مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دارای ضخامت بین ۳ تا ۴ اینچ باشد. این ورقه فوم می‌تواند دارای جنس تخته فیبر عایق باشد که می‌توانید آن را به درب معمولی مورد نظر خود وصل کنید. برای وصل کردن تخته فیبر به پیچ و واشر نیاز دارید. همچنین باید از درز بند‌هایی برای درز گیری درب استفاده کنید و هر قسمتی از درب را که می‌توانید با آنها بپوشانید. البته باید گفت که درز بندها قابلیت جابجایی دارند و زمانی که به آنها نیاز نداشته باشید می‌توانید آنها را از روی درب جدا کنید. برای تبدیل درب معمولی به درب آکوستیک می‌توانید از پرده آکوستیک نیز استفاده کنید. وجود پرده آکوستیک یا ضد صدا برای درب نیز تاثیر گذار است و می‌تواند صداها را تا حد قابل قبولی کاهش دهد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا اتاق

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا اتاق دربی است که باعث می‌شود از ورود صدا به اتاق و از خروج صدا از اتاق جلوگیری شود. برای ساخت درب چرمی ضد صدا اتاق باید از عایق‌های مناسبی استفاده شود. یکی از انواع عایق‌هایی که در درب آکوستیک یا درب چرم ضد صدا اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد عایق پشم سنگ است. پشم سنگ عایق صوتی و عایق حرارتی می‌باشد که قابلیت ضد اشتعال نیز دارد. یعنی در صورت آتش‌ سوزی مانع از ورود و خروج آتش از یک محیط به محیط دیگر می‌شود. یکی دیگر از عایق‌های صوتی که برای تولید درب آکوستیک یا درب چرمی ضد صدا اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد، عایق صوتی  سرب است. سرب یک فلز سنگین است و در نتیجه باعث می‌شود که ارتعاشات صدا را جذب کند و این کاهش ارتعاشات عملکردی است که یک عایق صوتی انجام می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مثبت سرب این است که می‌توان از این تیغه بسیار نازک آن در تولید درب چرمی ضد صدا اتاق استفاده کرد. یک تیغه بسیار نازک سرب باعث می‌شود که درب افزایش حجم نداشته باشد. همچنین فرکانس‌های ورودی و خروجی به اتاق را نیز کاهش می‌دهد. از درب چرمی ضد صدای اتاق در محیط‌هایی مانند سالن‌های سینما، استودیوی ضبط صدا، هتل‌ها، سالن‌های کنسرت و آموزشگاه‌های موسیقی و غیره استفاده کرد.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا برای صدا و سیما

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

اتاق‌های گویندگی و اتاق‌های استودیو ضبط صدا، مکان‌هایی هستند که باید از ورود صداهای مزاحم به آنها جلوگیری شود. همچنین بهتر است صداهایی که در این اتاق‌ها تولید می‌شود نیز به خارج نفوذ پیدا نکنند. افرادی که در اتاق ضبط صدای صدا و سیما به فعالیت مشغول هستند باید بتوانند با تمرکز کامل و بدون صدا‌های نویز و مزاحم فعالیت‌های خود مانند گویندگی و یا آواز را انجام دهند و به ضبط صدا بپردازند. در نتیجه نیاز است که از درب چرمی ضد صدا برای صدا و سیما نیز استفاده شود. درب چرمی ضد صدا برای صدا و سیما باعث میشود کیفیت کارهای خروجی ضبط شده در این اتاق‌ها افزایش پیدا کند. همچنین درب‌هایی که در این مکان مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای دوام و کیفیت بسیار بالایی باشند و حداکثر صداهایی را که از بیرون تولید می‌شوند را جذب کنند و مانع از ورود آنها به اتاق‌های مورد نظر شوند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب آکوستیک استودیو

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

استودیوهای ضبط صدا و تصویر، استاندارهای خاصی برای ساخت و تولید دارند. از آنجایی که در یک استودیوی ضبط صدا و تصویر هدف ضبط صدا و تصاویر در بالاترین کیفیت ممکن می باشد، آکوستیک کردن استودیو قدم اول در دستیابی به این هدف است. بسیاری از افراد منظور از آکوستیک کردن استودیو را تنها عایق کردن دیوارها تلقی می کنند. این در حالی است که درب آکوستیک استودیو تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت صداهای ضبط شده در استودیو دارد. یک درب چرمی ضد صدا مورد استفاده در استودیو باید بالاترین قابلیت را هم در عایق کردن صداهای خارج از استودیو دارا بوده و هم توانایی بالایی در جذب و خنثی سازی نویزهای مزاحم در داخل استودیو ایفا کند. علاوه بر این در بسیاری از مواقع تهیه و تدوین ویدیوهای تبلیغاتی در استودیوها صورت می گیرد. آکوستیک بودن این فضا به داشتن آرامش و تمرکز حواس در چنین شرایطی بسیار کمک می کند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب چرمی ضد صدا

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

قیمت درب چرمی ضد صدا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. در وهله اول هدف استفاده از درب آکوستیک، عایق صدا نمودن محیط درون آن می باشد. بنابراین بالاترین نرخ تاثیرگذاری بر قیمت درب چرمی ضد صدا را ماده اولیه عایق کاری به خود اختصاص می دهد. در تولید درب چرمی ضد صدا از متریال های ضد صدا مختلفی استفاده می گردد. نوع این متریال در کنار ضخامت و چگالی آن می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت درب چرمی ضد صدا داشته باشد. علاوه بر این در تولید درب چرمی ضد صدا از مواد دیگری نظیر چارچوب های چوبی، چرم روکش درب و غیره استفاده می گردد. هر یک از این موارد در کیفیت های مختلفی موجود بوده که می توانند قیمت نهایی درب چرمی ضد صدا را تغییر دهند.

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

خرید درب چرمی ضد صدا

آیکون 3 1 - درب اکوستیک

درب چرمی ضد صدا یک انتخاب عالی برای عایق کردن محیط در برابر صدا و حرارت بوده و از نظر زیبایی شناسی تاثیر بسزایی بر ظاهر اتاق و فضای مورد نظر دارد. گاهی یک جلسه بسیار مهم در اتاقی برگزار می شود که درب آکوستیک نداشته و در نتیجه هر سروصدای کوچکی می تواند در روند جلسه اختلال ایجاد کند. زندگی در یک آپارتمان با سروصدای رفت و آمد و زندگی همسایه های شلوغ یک کابوس تمام نشدنی می باشد. راهکار تمامی این مشکلات در کنار ده ها مشکل دیگر که به دلیل عایق نبودن فضا ایجاد می شود، خرید درب چرمی ضد صدا می باشد. در زمان خرید درب چرمی ضد صدا توجه به کیفیت محصول خریداری شده در کنار قیمت مناسب آن، می تواند یک خرید لذتبخش را به دنبال داشته باشد. ما در گروه عایق صوتی با داشتن متخصصین مجرب در حوزه آکوستیک و عایق بندی سطوح مختلف، می توانیم موثرترین مشاوره را برای انتخاب بهترین درب چرمی ضد صدا به شما ارائه دهیم. دریافت مشاوره مناسب در کنار قیمت منصفانه محصولات قابل ارائه در گروه عایق صوتی، حاصل نیم قرن تجربه ما در حوزه عایق بندی و ارائه خدمات مرتبط با آکوستیک کردن محل ها و نواحی مختلف می باشد. خرید درب چرمی ضد صدا زمانی می تواند نتیجه بهینه ای داشته باشد که بهترین انتخاب درب آکوستیک بر اساس محیط مد نظر صورت گیرد.

سوالات متداول درب اکوستیک

برای ساخت درب چرمی و آکوستیک باید در دو طرف درب، صفحات فلزی قرار گیرد و بین این صفحات، شبکه‌هایی از فولاد قرار گیرد که باعث شود مقاومت درب افزایش پیدا کند. هوایی که بین شبکه‌های فلزی و ورقه‌های فولادی محصور می‌شود خود یک نوع عایق صوتی است که البته می‌تواند عایق دمای خوبی نیز باشد.

عایق پشم سنگ یکی از قابل اعتماد ترین عایق‌ها برای ساخت درب آکوستیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *