نمد صداگیر خودرو چیست؟

انواع نمد خودرو

نمد خودرو از جمله تجهیزاتی است که میتوانید برای عایق کردن صوتی خودروی خود از آن استفاده کنید. اگر شما دوست دارید که یک رانندگی آرام داشته باشید و سر و صدای جاده شما را اذیت نکند و هم بتوانید با هم سفر خود به راحتی صحبت بکنید و صدای موتور و باد به درون ماشین نفوذ نکند، باید از نمد خودرو استفاده کنید. نمد صداگیر خودرو باعث میشود که سر و صدای باد، جاده و موتور به درون ماشین نفوذ نکند و ماشین شما را تبدیل یک استریو خوب و زیبا میکند که می‌توانید به راحتی و بدون مزاحمت سر و صدا‌های بیرون از ماشین، از رانندگی خود لذت ببرید. نمد صداگیر خودرو باید در سر تا سر کابین خودرو مورد استفاده قرار گیرد. از نمد صداگیر خودرو در سقف ماشین و کف ماشین نیز استفاده می‌کنند. همچنین استفاده از نمد صداگیر خودرو بر روی درب‌های خودرو نیز کار معمولی است که همه اینها باعث کاهش سر و صدای وارد شده به ماشین می‌شود. معمولا افرادی که در ماشین خود از سیستم‌های صوتی استفاده می‌کنند دوست دارند که این صدا را باکیفیت بشنوند و وجود سر و صداها و نویزهای اضافی در درون ماشین باعث می‌شود از کیفیت این صداها کاسته شود. همچنین صداهایی که توسط سیستم صوتی تولید می‌شوند نباید از درون ماشین به بیرون نفوذ کنند تا کیفیت خود را از دست ندهند.

سفارش انواع عایق صوتی و دریافت قیمت بروز خدمات عایق صوتی 

فهرست مطالب

کاسه نمد خودرو چیست؟

کاسه نمد خودرو به قطعه ای از ماشین گفته میشود که از نشت کردن مایعات ماشین این مانند روغن از قسمتهای مختلف بیرون جلوگیری میکند کاسه نمد به خودرو در کنار موتور نقش درزگیر را برعهده دارد این قطعه دارای ابعاد و کیفیت‌های متنوع می‌باشد و قیمت آن بر اساس این متریکا با یکدیگر متفاوت است قطعاتی که در ساخت کاسه نمد خودرو مورد استفاده قرار گرفتند نمد فنر و واشر می‌باشد.

خرید نمد خودرو

خرید نمد خودرو نیازمند تخصص و آشنایی با این قطعه می‌باشد. برخی از نمدهای خودرو از جنس موکت هستند. برخی از نمدهای خودرو از جنس فوم می‌باشند و باید گفت جنس‌های متفرقه نیز در بازار یافت می‌شوند. برخی از متریال‌هایی که به عنوان نمد خودرو در بازار به فروش می‌رسند خاصیت عایق بودن ندارند و به همین دلیل خسارات زیادی به ماشین وارد می‌کنند.

خرید نمد خودرو که دارای جنس اصلی باشد و به حفظ سلامت ماشین کمک کند کار متخصصان این امر می‌باشد به همین دلیل نیاز است که برای خرید نمد خودرو به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید. نمدهای خودرو تقلبی و نمدهای خودرو اصلی دارای تفاوت‌هایی می‌باشند که تشخیص آن برای افرادی که هر چند سال یک بار برای آن‌ها پیش می‌آید تا نمد خودرو را تهیه کنند کار دشواری است.

کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی عایق صوتی دات کام به شما مشاوره‌های لازم برای خرید نمد خودرو اصلی را می‌دهند و همچنین نمدهای خودرویی که در فروشگاه اینترنتی عایق صوتی به فروش می‌رسند را با تضمین به مشتریان می‌فروشند. برای خرید نمد خودرو باید از برندهای معتبر اقدام به خرید کنید که جواب خود را پس داده اند و توانسته اند مشتریان را در طول سالیان دراز از خود راضی نگه دارند.

در هنگام خرید نمد خودرو باید به مواردی که در لیست زیر آورده شده است دقت فرمایید:

  • نمد خودرویی که خریداری می‌کنید باید مورد تایید خودروساز باشد.
  • دوام و کیفیت نمد خودرو آیتم دیگری است که باید در هنگام خرید نمد خودرو به آن توجه کنید. دوام و کیفیت را فقط زمانی می‌توانید برآورد کنید که از برند نمد خودرو مطمئن باشید.
  • برخی از نمدهای خودرو در دراز مدت دچار افتادگی می‌شوند و شما باید در هنگام خرید نمد خودرو به این نکته توجه کنید.
  • نمد خودرو باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد و یا به عبارتی دیر سوز باشد تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.
  • اگر جنس نمد خودرو از کیفیت بالایی برخوردار نباشد نمی تواند عایق صوتی مناسبی باشد و در نتیجه سر و صدای ماشین شما را اذیت خواهد کرد.
  • نمد خودرو با کیفیت به موتور خودرو در فصل گرم و سرد کمک می‌کند.
  • اگر به دنبال استارت خوردن بهتر ماشین در فصول سرد می‌باشید باید به دنبال یک نمد خودرو با کیفیت باشید .

دلیل اهمیت‌های زیادی که باید در هنگام خرید نمد خودرو بدهید این است که این قطعه یکی از لوازم جانبی بسیار مهمی است که بر روی درب موتور قرار می‌گیرد و کیفیت بد آن باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده برای ماشین شما خواهد شد. 

عایق صوتی 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

تولید کنندگان نمد خودرو

تولید کنندگان نمد خودرو برندها و مارک‌های متفاوتی هستند که هر یک به دنبال جذب مشتری بیشتری می‌باشند. تولید کننده نمد خودرو باید نمدی را تولید کند که عایق با کیفیتی در برابر گرما و صدا باشد. فروشگاه اینترنتی ayeghsoti.com با تجربه چندین ساله خود در زمینه تولید نمد خودرو، توانسته است خود را در بین بهترین تولید کنندگان نمد خودرو قرار دهد. نمدهایی که در این فروشگاه به فروش میرسند همگی اورجینال بوده و دارای ضمانت می‌باشند.

نمد خودرو برای کاپوت تیبا

صداهایی که از درون موتور خودرو شنیده می‌شوند هنگامی که قصد سفر و گشت و گذار با ماشین را دارید و دوست ندارید صدای مزاحمی وجود داشته باشد، آزار دهنده هستند. برای جلوگیری از ورود صدای موتور به درون ماشین از نمد کاپوت استفاده می‌کنند. تمام ماشین‌ها مجهز به نمد کاپوت هستند. این نمد علاوه بر اینکه باعث می‌شود صدای موتور به درون کابین ماشین نفوذ نکند، مزیت دیگری نیز دارد. مزیت دیگر استفاده از نمد کاپوت، حفظ گرمای موتور در فصل‌های سرد است. موتور ماشین برای اینکه بتواند درست کار کند باید گرم شود و در هوای سرد خیلی سریع این گرما را از دست می‌دهد. برای حفظ گرما و جلوگیری از هدر رفتن آن از نمد خودرو استفاده می‌شود. برای خیلی از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا نمد کاپوت تیبا نیز دقیقا برای همین کار استفاده می‌شود؟ باید گفت نمد کاپوت تیبا برای جلوگیری از ورود صدای موتور به دورن ماشین و همچنین حفظ گرمای موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمد کاپوت تیبا زیر کاپوت تیبا نصب می‌شود و یک قطعه عایق صدا و حرارت است. مزیت دیگر وجود نمد کاپوت تیبا استفاده از آن برای جلوگیری از رنگ پریدگی کاپوت است. زمانی که موتور تیبا خیلی داغ شود باعث می‌شود که کاپوت آن دچار انبساط شود. علت انبساط کاپوت این است که جنس کاپوت از نوع فلز است و فلزات رسانای گرما هستند و با گرم و سرد شدن تغییر سایز پیدا می‌کنند. این انبساط باعث می‌شود رنگ کاپوت از روی آن جدا شود. نمد کاپوت تیبا از آنجایی که عایق حرارت است باعث می‌شود از انتقال گرما به کاپوت جلوگیری شود و در نتیجه کاپوت دچار رنگ پریدگی نشود. به نمد کاپوت تیبا، عایق درب موتور هم گفته می‌شود. موادی که برای تولید نمد خودرو استفاده می‌شوند از جنس پشم هستند. هر چه درصد پشم نمد بیشتر باشد درصد عایق بودن آن نیز بیشتر است. همچنین وجود پشم بیشتر در نمد خودرو باعث می‌شود نمد خودرو مقاومت بالایی داشته باشد. جنس نمد خودرو طوری است که در برابر آتش سوزی مقاوم است و نسوز است. همچنین جنس نمد خودرو برای پوست غیر حساسیت زا است. نمد خودرو در کاپوت عقب خودرو نیز مورد استفاده واقع می‌شود.

سوالات متداول نمد خودرو

معمولا افرادی که در ماشین خود از سیستم‌های صوتی استفاده می‌کنند دوست دارند که این صدا را باکیفیت بشنوند و وجود سر و صداها و نویزهای اضافی در درون ماشین باعث می‌شود از کیفیت این صداها کاسته شود. همچنین صداهایی که توسط سیستم صوتی تولید می‌شوند نباید از درون ماشین به بیرون نفوذ کنند تا کیفیت خود را از دست ندهند.

بعضی از نمد خودرو ها از جنس موکت و بعضی دیگر از جنس فوم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *