نمد صداگیر خودرو چیست؟

انواع نمد خودرو

نمد خودرو از جمله تجهیزاتی است که میتوانید برای عایق کردن صوتی خودروی خود از آن استفاده کنید. اگر شما دوست دارید که یک رانندگی آرام داشته باشید و سر و صدای جاده شما را اذیت نکند و هم بتوانید با هم سفر خود به راحتی صحبت بکنید و صدای موتور و باد به درون ماشین نفوذ نکند، باید از نمد خودرو استفاده کنید. نمد صداگیر خودرو باعث میشود که سر و صدای باد، جاده و موتور به درون ماشین نفوذ نکند و ماشین شما را تبدیل یک استریو خوب و زیبا میکند که می‌توانید به راحتی و بدون مزاحمت سر و صدا‌های بیرون از ماشین، از رانندگی خود لذت ببرید. نمد صداگیر خودرو باید در سر تا سر کابین خودرو مورد استفاده قرار گیرد. از نمد صداگیر خودرو در سقف ماشین و کف ماشین نیز استفاده می‌کنند. همچنین استفاده از نمد صداگیر خودرو بر روی درب‌های خودرو نیز کار معمولی است که همه اینها باعث کاهش سر و صدای وارد شده به ماشین می‌شود. معمولا افرادی که در ماشین خود از سیستم‌های صوتی استفاده می‌کنند دوست دارند که این صدا را باکیفیت بشنوند و وجود سر و صداها و نویزهای اضافی در درون ماشین باعث می‌شود از کیفیت این صداها کاسته شود. همچنین صداهایی که توسط سیستم صوتی تولید می‌شوند نباید از درون ماشین به بیرون نفوذ کنند تا کیفیت خود را از دست ندهند.

سفارش انواع عایق صوتی و دریافت قیمت بروز خدمات عایق صوتی 

نمد صداگیر خودرو

با توجه با کاهش و نبود عایق مناسب در خودرهای ساخت داخل و از بین رفتن عایق ها و متریال صداگیر در خودر های قدیمی و بازسازی خودرو ها نمد صدا گیر یا همان نمد ترموفیوز با لایه سنگین و تراکم بالا به صورت ۲ لایه و ۳ لایه جهت عایق صوتی خودرو استفاده می گردد

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید رانندگی آرامی را تجربه کنید. بهتر است از نمد صداگیر خودرو استفاده کنید تا سر و صدای زیادی را هم تحمل نکنید. از جمله تجهیزاتی که از آن برای عایق کردن صوتی خودرو استفاده می‌شود نمد خودرو است. معمولا در خودروهای معمولی صدای باد و موتور خودرو به داخل ماشین وارد می‌شود و برای راننده اذیت کننده است. اغلب افراد برای اینکه بتوانند با راحتی با هم سفر خود به صحبت بپردازند و رانندگی آرامی داشته باشند از این محصول استفاده می‌کنند. برای تولید نمد از پشم استفاده می‌شود. با توجه به میزان پشم موجود در نمد درصد عایق بودن آن نیز بالاتر می‌رود. همچنین درصد پشم موجود در نمد مقاومت بالایی از خود نشان دهد. این محصول در برابر آتش‌سوزی نیز مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و نسوز است.

فهرست مطالب
آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

مواد تشکیل دهنده و ابعاد نمد صداگیر خودرو

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

نمد خودرو از مواد ترکیبی کرک و نخ و الیاف در هم تنیده طی مراحل متعددی تولید و عرضه میگردد.
نمد صوتی سبک و نمد صوتی سنگین در ابعاد استاندارد ۲*۱ و به صورت پتویی در عرض ۲ و طول ۲۰ و ۴۰ متر تولید میگردد.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

در کدام قسمت‌های ماشین از نمد صداگیر استفاده می‌شود؟

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که در چه بخش‌هایی می‌توان از نمد صداگیر خودرو استفاده کرد تا در خودروی خود آرامش بیش‌تری داشت. محل نصب نمد خودرو بسیار مهم است. معمولا از نمد خودرو در سقف ماشین، کف ماشین و درب‌های ماشین می‌توان استفاده کرد تا صدای آزاردهنده برای شما وجود نداشته باشد. اما از دیگر مکان‌هایی که می‌توان آن‌جا عایق صداگیر نصب کرد شامل موارد زیر است:

موتور خودرو

استفاده از نمد در خودرو در قسمت پشت موتور از داخل با عث از بین رفتن صدای موتور و کاهش الودگی صوتی ناشی از کار کرد موتور می باشد. 
در خودروهای مدل پایین صدای موتور بسیار زیاد است و ممکن است تمرکز فرد را بهم بریزد. با استفاده از نمد صداگیر خودرو می‌توانید این مشکل را به راحتی حل کنید. اما باید توجه کنید که به دلیل اینکه موتور خودرو از خود گرما تولید می‌کند، بهتر است از عایق‌های معمولی در آن استفاده نشود. زیرا ممکن است دمای بالا نمد را ذوب کند و برای شما مشکل ساز شود. بدین منظور بهتر است از نوع عایق حرارتی آن استفاده کنید تا مشکل جدی برای شما به وجود نیاید.

سقف خودرو

استفاده نمد در سقف خودرو باعث کاهش الودگی صوتی از قسمت سقف و بهترین عایق گرمایشی و سرمایشی در سقف خودرو می باشد که بستگی به مناطق خاص در ایران کاربرد متفا وتی دارد در مناطق جنوب استفاده از نمد باعث خنک شدن کابین خودرو و بهتر کار کردن کولر خودرو می گردد
در مناطق سردسیر با عث گرم شدم کابین و جلوگیری از سر شدن اتاق خودرو می گردد.

صندوق عقب خودرو

اجرای نمد در کف صندوق باعث حذف صدای های ناشی از دست انداز و انتقال صدا به داخل می باشد.

اغلب افراد نمی‌دانند که یکی از عواملی که منجر به وارد شدن صدا داخل خودرو می‌شود صندوق عقب ماشین است. شما با نمد صداگیر خودرو می‌توانید جلوی این مسئله را بگیرید.

درب ها

استفاده نمد در درب ها جهت کنترل صدای باد و جلوگیری از انتقال هوای سرد و گرم و شدت صدای هوا می باشد. با عایق کاری درب ها قطعا صدای محیط بیرون نیز به مقدار کمتری به داخل خودرو می آید.

نمد خودرو برای کاپوت

اگر می‌خواهید صدای موتور خودرو به داخل ماشین نیاید بهتر است از نمد خودرو برای کاپوت استفاده کنید. از مزیت‌های این نمد علاوه بر اینکه نمی‌گذارد صدای موتور وارد خودرو شود این است که گرمای موتور را در فصل سرد سال نیز حفظ می‌کند تا موتور به درستی کار کند. معمولا از نمد صداگیر خودرو برای حفظ گرمای موتور و جلوگیری از خارج شدن گرما استفاده می‌شود.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

آیا اجرای نمد صداگیر خودرو نیاز به تخصص دارد؟

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

اگر می خواهید به صورت اصولی و فنی در عین حال مرتب نمد صداگیر خودرو را اجرا بکنید ، بهتر است از متخصص استفاده بکنید. متخصص این کار با داشتن تجربه و علم و دانش کافی در این زمینه میتونه سرعت اجرا این فرایند را بالا ببرد و نصب را به صورت کامل انجام دهد.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

خرید نمد خودرو

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

خرید نمد خودرو نیازمند تخصص و آشنایی با این قطعه می‌باشد. برخی از نمدهای خودرو از جنس موکت هستند. برخی از نمدهای خودرو از جنس فوم می‌باشند و باید گفت جنس‌های متفرقه نیز در بازار یافت می‌شوند. برخی از متریال‌هایی که به عنوان نمد خودرو در بازار به فروش می‌رسند خاصیت عایق بودن ندارند و به همین دلیل خسارات زیادی به ماشین وارد می‌کنند.

خرید نمد خودرو که دارای جنس اصلی باشد و به حفظ سلامت ماشین کمک کند کار متخصصان این امر می‌باشد به همین دلیل نیاز است که برای خرید نمد خودرو به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید. نمدهای خودرو تقلبی و نمدهای خودرو اصلی دارای تفاوت‌هایی می‌باشند که تشخیص آن برای افرادی که هر چند سال یک بار برای آن‌ها پیش می‌آید تا نمد خودرو را تهیه کنند کار دشواری است.

کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی عایق صوتی دات کام به شما مشاوره‌های لازم برای خرید نمد خودرو اصلی را می‌دهند و همچنین نمدهای خودرویی که در فروشگاه اینترنتی عایق صوتی به فروش می‌رسند را با تضمین به مشتریان می‌فروشند. برای خرید نمد خودرو باید از برندهای معتبر اقدام به خرید کنید که جواب خود را پس داده اند و توانسته اند مشتریان را در طول سالیان دراز از خود راضی نگه دارند.

در هنگام خرید نمد خودرو باید به مواردی که در لیست زیر آورده شده است دقت فرمایید:

  • نمد خودرویی که خریداری می‌کنید باید مورد تایید خودروساز باشد.
  • دوام و کیفیت نمد خودرو آیتم دیگری است که باید در هنگام خرید نمد خودرو به آن توجه کنید. دوام و کیفیت را فقط زمانی می‌توانید برآورد کنید که از برند نمد خودرو مطمئن باشید.
  • برخی از نمدهای خودرو در دراز مدت دچار افتادگی می‌شوند و شما باید در هنگام خرید نمد خودرو به این نکته توجه کنید.
  • نمد خودرو باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد و یا به عبارتی دیر سوز باشد تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.
  • اگر جنس نمد خودرو از کیفیت بالایی برخوردار نباشد نمی تواند عایق صوتی مناسبی باشد و در نتیجه سر و صدای ماشین شما را اذیت خواهد کرد.
  • نمد خودرو با کیفیت به موتور خودرو در فصل گرم و سرد کمک می‌کند.
  • اگر به دنبال استارت خوردن بهتر ماشین در فصول سرد می‌باشید باید به دنبال یک نمد خودرو با کیفیت باشید .

دلیل اهمیت‌های زیادی که باید در هنگام خرید نمد خودرو بدهید این است که این قطعه یکی از لوازم جانبی بسیار مهمی است که بر روی درب موتور قرار می‌گیرد و کیفیت بد آن باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده برای ماشین شما خواهد شد. 

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

فواید استفاده از نمد خودرو

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

مزایایی که نمد خودرو دارد می‌تواند برای هر خودرویی متفاوت باشد. زیرا بستگی به آستانه تحمل فرد دارد. برای برخی صدایی که از داخل ماشین به گوش می‌رسد برایشان قابل تحمل است. اما برای برخی از افراد ممکن است این موضوع غیر قابل تحمل باشد. در ادامه به توضیح مزایای استفاده از نمد صداگیر خودرو می‌پردازیم:

افزایش یافتن کیفیت صدای سیستم صوتی

قطعا برای شما هم پیش آمده که یک سیستم پیشرفته روی خودروی خود نصب کرده‌اید و می‌خواهید با گوش دادن به موسیقی از رانندگی کنار خانواده خود لذت ببرید. اما متوجه می‌شوید که صدای موتور با آهنگ تداخل دارد و اذیت کننده است. در چنین مواقعی با نصب نمد صداگیر خودرو در بخش‌های مختلف می‌توانید اين تداخل صدا را به حداقل برسانید و از کیفیت سیستم صدای خود لذت ببرید.

دور شدن از جهان اطراف

گاهی دوست داریم که با صدای بلند به سیستم خود گوش دهیم. اما ممکن است این صدا برای دیگران آزار دهنده باشد. همچنین ممکن است گاهی بخواهید با بلندگوی سیستم صوتی خود در ماشین صحبت کنید اما کسی صدای شما را خارج از ماشین نشنود. در این صورت نمد صداگیر خودرو به کمک شما می‌آید تا کسی نتواند از حریم خصوصی داخل ماشین شما مطلع شود.

آرامش در زمان رانندگی

گاهی ممکن است از جاده‌ای ناهموار عبور کنید. اما دوست نداشته باشید که مسافران شما از سر و صدای چرخ‌ها و موتور خودرو احساس ناراحتی کنند. در این صورت نمد صداگیر خودرو بسیار کاربرد خواهد داشت.

افزایش امنیت

برخی افراد هستند که حتی جلسات مهم خود را در خودرو برگزار می کنند. این صحبت‌ها ممکن است درباره‌ی امنیت ملی بوده و اگر آن بشنود امنیت کشور را به خطر بیندازد. با نصب نمد صداگیر خودرو دیگر این اتفاق نخواهد افتاد و امنیت صحبت‌های شما حفظ می‌شود.

کاهش سر و صدای خارجی

علاوه صدای چرخ‌ها و موتور خودرو ممکن است صدای سیستم دیگر خودروها و مردم به داخل ماشین شما بيايد. برای جلوگیری از ورود این سر و صداها به خودروی خود از نمد خودرو استفاده کنید.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

تولید کنندگان نمد خودرو

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

تولید کنندگان نمد خودرو برندها و مارک‌های متفاوتی هستند که هر یک به دنبال جذب مشتری بیشتری می‌باشند. تولید کننده نمد خودرو باید نمدی را تولید کند که عایق با کیفیتی در برابر گرما و صدا باشد. فروشگاه اینترنتی ayeghsoti.com با تجربه چندین ساله خود در زمینه تولید نمد خودرو، توانسته است خود را در بین بهترین تولید کنندگان نمد خودرو قرار دهد. نمدهایی که در این فروشگاه به فروش میرسند همگی اورجینال بوده و دارای ضمانت می‌باشند.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

نمد خودرو برای کاپوت تیبا

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

صداهایی که از درون موتور خودرو شنیده می‌شوند هنگامی که قصد سفر و گشت و گذار با ماشین را دارید و دوست ندارید صدای مزاحمی وجود داشته باشد، آزار دهنده هستند. برای جلوگیری از ورود صدای موتور به درون ماشین از نمد کاپوت استفاده می‌کنند. تمام ماشین‌ها مجهز به نمد کاپوت هستند. این نمد علاوه بر اینکه باعث می‌شود صدای موتور به درون کابین ماشین نفوذ نکند، مزیت دیگری نیز دارد. مزیت دیگر استفاده از نمد کاپوت، حفظ گرمای موتور در فصل‌های سرد است. موتور ماشین برای اینکه بتواند درست کار کند باید گرم شود و در هوای سرد خیلی سریع این گرما را از دست می‌دهد. برای حفظ گرما و جلوگیری از هدر رفتن آن از نمد خودرو استفاده می‌شود. برای خیلی از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا نمد کاپوت تیبا نیز دقیقا برای همین کار استفاده می‌شود؟ باید گفت نمد کاپوت تیبا برای جلوگیری از ورود صدای موتور به دورن ماشین و همچنین حفظ گرمای موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمد کاپوت تیبا زیر کاپوت تیبا نصب می‌شود و یک قطعه عایق صدا و حرارت است. مزیت دیگر وجود نمد کاپوت تیبا استفاده از آن برای جلوگیری از رنگ پریدگی کاپوت است. زمانی که موتور تیبا خیلی داغ شود باعث می‌شود که کاپوت آن دچار انبساط شود. علت انبساط کاپوت این است که جنس کاپوت از نوع فلز است و فلزات رسانای گرما هستند و با گرم و سرد شدن تغییر سایز پیدا می‌کنند. این انبساط باعث می‌شود رنگ کاپوت از روی آن جدا شود. نمد کاپوت تیبا از آنجایی که عایق حرارت است باعث می‌شود از انتقال گرما به کاپوت جلوگیری شود و در نتیجه کاپوت دچار رنگ پریدگی نشود. به نمد کاپوت تیبا، عایق درب موتور هم گفته می‌شود. موادی که برای تولید نمد خودرو استفاده می‌شوند از جنس پشم هستند. هر چه درصد پشم نمد بیشتر باشد درصد عایق بودن آن نیز بیشتر است. همچنین وجود پشم بیشتر در نمد خودرو باعث می‌شود نمد خودرو مقاومت بالایی داشته باشد. جنس نمد خودرو طوری است که در برابر آتش سوزی مقاوم است و نسوز است. همچنین جنس نمد خودرو برای پوست غیر حساسیت زا است. نمد خودرو در کاپوت عقب خودرو نیز مورد استفاده واقع می‌شود.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

قیمت نمد خودرو

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

نمد خودرو جزو قطعات جانبی خودرو می‌باشد که تاثیر زیادی بر حفظ گرمای موتور دارد. همچنین نمد خودرو را میتوان برای آکوستیک کردن ماشین مورد استفاده قرار داد. نمد خودرو در سقف ماشین، کف ماشین و درب‌های ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت نمد خودرو با توجه به تورم‌های که به صورت روزانه در بازار شاهد آن هستیم عدد ثابتی ندارد. برای آگاهی از قیمت نمد خودرو می‌توانید به فروشگاه عایق صوتی دات کام مراجعه کنید و در آنجا از قیمت نمد خودرو مطلع شوید. قیمت نمد خودرو به جنس نمد بستگی دارد. برخی از نمدها از جنس پشم طبیعی گوسفند هستند که قیمت بالاتری نسبت به نمدهایی که از مواد متفرقه و یا موکت ساخته شده‌اند دارند. هرچقدر متریالی که برای ساخت نمد خودرو مورد استفاده قرار گرفته است کیفیت بیشتری داشته باشد، قیمت نمد خودرو نیز بالا تر خواهد بود.

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

عوامل تاثیرگذار در قیمت نمد صداگیر خودرو

آیکون 3 1 - نمد صداگیر خودرو چیست؟

اگر قصد خرید نمد صداگیر خودرو را دارید قطعا قیمت آن برای شما مهم است. اما این محصول در بازار قیمت‌های مختلفی دارد که ممکن است شما را متعجب کند. عوامل مختلفی هستند که می‌توانند در متفاوت بودن قیمت آن سهیم باشند. از جمله جنس نمد می‌‌باشد. برخی نمدها از جنس موکت، برخی دیگر از جنس فوم هستند. اما جنس‌های متفرقه‌ی دیگری نیز در بازار یافت می‌شود. اما نمدی که از جنس پشم طبیعی است و از متریال بالایی در آن استفاده شده قیمت بالایی نیز خواهد داشت.
بهتر است برای خودروی خود نمد اصل تهیه کنید تا سلامت ماشین و سرنشینان حفظ شود. البته تشخیص نمد اصل از تقلبی کمی دشوار است و بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.
از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت نمد صداگیر خودرو شرکت سازنده‌ی آن می‌باشد که برای هر شرکتی قیمت محصول مورد نظر متفاوت است.

سوالات متداول نمد خودرو

معمولا افرادی که در ماشین خود از سیستم‌های صوتی استفاده می‌کنند دوست دارند که این صدا را باکیفیت بشنوند و وجود سر و صداها و نویزهای اضافی در درون ماشین باعث می‌شود از کیفیت این صداها کاسته شود. همچنین صداهایی که توسط سیستم صوتی تولید می‌شوند نباید از درون ماشین به بیرون نفوذ کنند تا کیفیت خود را از دست ندهند.

بعضی از نمد خودرو ها از جنس موکت و بعضی دیگر از جنس فوم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *